Bestseller, Jak mówić. żeby maluchy nas słuchały

Przewodnik dla rodziców, którego jeszcze nie czytałaś!

Czy masz problem z tym, że dziecko nie słucha twoich próśb? Nie chce wykonywać żadnych obowiązków, choćby i najprostszych? Bez przerwy kłóci się z innymi dziećmi? Jest uparte i zaborcze? Pewnie zadajesz sobie pytanie, czy tak będzie już zawsze. Nic podobnego! Kluczem do zdrowych relacji jest wiedza jak rozmawiać z dzieckiem i co robić, by z własnej woli chciało nas słuchać, a pomoże w tym książka Joanny Faber i Julie King Jak mówić. żeby maluchy nas słuchały.

Nie musisz dłużej toczyć ze swoją pociechą nieustannych walk, które wysysają z ciebie całą radość z wychowywania malucha. Dzięki lekturze tej książki w twoim domu zagości więcej zrozumienia i wreszcie rozpocznie się etap współpracy, a skończą nieustanne kłótnie. Zrozumiesz też, że nie tylko ty masz takie problemy. Nie jesteś gorsza od innych. Jedyne czego ci trzeba, to garści porad i wyjaśnienia, czemu to co robisz, nie sprawdza się w twojej rodzinie.

Czy to książka dla mnie? Nie lubię suchej teorii

Z tą książką nie będziesz się nudzić. Jest przesycona prawdziwymi historiami i problemami z którymi na co dzień stykają się wszyscy rodzice. Przeczytasz jak sobie radzić w sytuacjach, które dotychczas uważałaś za nie do przejścia. Czy zakupy z dziećmi to dla ciebie udręka, bo wiesz, że będą chciały akurat TĘ zabawkę i jak jej nie dostaną, będą wrzeszczeć? Masz dosyć bałaganu w pokoju dziecka, którego za nic nie możesz zmusić do utrzymania porządku? A może zauważyłaś, że twoje dziecko coraz częściej kłamie? To praktyczny poradnik, a informacje w nim zawarte możesz wprowadzić w życie natychmiast.

Co jeszcze wyróżnia tę pozycję?

Być może zastanawiasz się, czy to nie kolejna książka po przeczytaniu której wciąż nie będziesz wiedzieć, co robić. Autorki zadbały, by ich pozycja, licząca ponad czterysta stron, była nie tylko przesiąknięta praktycznymi wskazówkami dla każdego rodzica, ale także zwróciły baczną uwagę na formę treści:

  • całość została podzielona na rozdziały opisujące konkretne problemy, np. rywalizację między rodzeństwem, nieśmiałość czy kłamstwa.
  • tekst jest nie tylko podzielony na podrozdziały, ale także wzbogacony o liczne ilustracje, zapisy rozmów i uwagi, dzięki którym lektura nie będzie nudna i łatwo znajdziesz to, czego szukasz.
  • na końcu każdego rozdziału znajdziesz ramkę z podsumowaniem najważniejszych porad i wskazówek.

Joanna Faber i Julie King to autorki bestsellerowych poradników dla rodziców, których pasją jest pomaganie strudzonym rodzicom w naprawie relacji z dzieckiem i przywracaniu harmonii w rodzinach. Wieloletnie doświadczenie autorek i barwny język, którym się posługują, sprawią, że lektura tej książki będzie czystą przyjemnością.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com