Bestseller, Gdyby nie ty

Matczyna miłość

Rodzicielstwo to niełatwy kawałek chleba. Ogromna miłość do dziecka wiąże się z poczuciem obowiązku zapewnienia mu wszystkiego, co najlepsze a także otoczenia go ochroną przed całym złem tego świata. Niestety, nie jest to możliwe a czasem nawet najbardziej rozpaczliwe wysiłki potrafią spełznąć na niczym. Trudne sytuacje stanowią próbę dla relacji między rodzicem a potomstwem. Jak odnaleźć w sobie wystarczająco dużo siły, by wyjść z nich obronną ręką? Przed takim pytaniem stanęły Morgan i Clara, główne bohaterki książki pod tytułem “Gdyby nie ty” autorstwa Colleen Hoover.

Na życiowym zakręcie

Morgan została matką w bardzo młodym wieku. Ciąża była dla niej wyzwaniem, jednak stanęła na wysokości zadania i powitała córkę, Clarę, na świecie, mierząc się ze wszystkimi obowiązkami, które się z tym wiązały. Jasne było dla niej to, że szczęście jej dziecka stanowi większy priorytet niż jej własne. Relacje dwóch kobiet komplikują się w wyniku tragicznych wydarzeń, które mają miejsce w ich rodzinie. Morgan pragnie chronić Clarę, dlatego zataja przed nią pewne istotne fakty. Nastolatka z kolei nie może dogadać się z matką i zarzuca jej, że stała się zgorzkniała, niesprawiedliwa i straciła jakąkolwiek radość z życia. Przysięga sobie, że nigdy nie weźmie z niej przykładu.

Chronić swoje dziecko za wszelką cenę

Narastające nieporozumienia sprawiają, że Clara jeszcze bardziej angażuje się w znajomość z kolegą ze szkoły, Millerem. To chłopak, którego zdecydowanie nie akceptuje jej matka i od którego najchętniej zupełnie by ją odizolowała. Morgan bowiem ponad wszystko pragnie uchronić córkę przed popełnieniem błędów, których ona niegdyś padła ofiarą. Buntowniczej Clarze trudno jest zrozumieć argumenty matki i nic nie robi sobie z jej zakazów. Czy obie kobiety zdobędą się w końcu na wzajemną szczerość, która pomoże im dojść do porozumienia? I czy nie jest jeszcze zbyt późno na to, by naprawić łączącą ich relację?

Colleen Hoover, autorka, to popularna amerykańska pisarka, która zdobyła sławę dzięki publikacjom z następujących gatunków literackich: thriller, literatura obyczajowa, literatura młodzieżowa oraz literatura kobieca. Wiele z jej książek trafiło na listę bestsellerów czasopisma “The New York Times” i zjednało jej sympatię szerokiego grona czytelników. W swoim dorobku posiada obecnie takie tytuły jak między innymi: “Pułapka uczuć”, “Wszystkie nasze obietnice”,  “Szukając Kopciuszka”, czy “Coraz większy mrok”.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com